Işıklı Tabela

Işıklı Tabela

Işıklı tabelanız yoksa, mevcut Işıksız Tabelanız, gün boyunca müşterilerinize firmanızın ve/veya ürününüzün mevcudiyetini gösterir ve tanıtımını yapar. Ancak büyükşehirlerde yaşıyorsanız gecenin ilerleyen saatlerine kadar görünür olmak zorundasınız. Müşterileriniz sizi ve / veya ürünlerinizi daha iyi görebilmesi marka bilinilirliği açısından çok önemlidir ve ışıksız bir tabelaya sahip bu durumda yetersiz kalacaktır. Işıklı tabela, gece gündüz her daim sizin reklamınızı yansıtır. Kısacası, siz uyurken dahi şirketiniz 7/24 çalışmaya devam eder.

 

1999 En iyi tabela tasarım ödülü

Göztepe Mahallesi Bağdat Caddesi No: 171 Daire: 9 Kadıköy İstanbul adresinde Tabela örneklerini görebilirsiniz.

IŞIKLI TABELALAR

Bir marka ve işletme için basit bir led ışığı bile fark yaratır, ancak bundan daha yaratıcı olabilirsiniz. Tabela Arkası ile çalışarak, doğru ve özenle çalışılmış bir yönlendirmeyle tabelanızın sizi en mükemmel şekilde yansıtmasını sağlarsınız.

Tasarım ekibimizin ve sizin hayallerinizi birleştirerek size en uygun ışıklı tabelaları oluşturabiliriz.

Amacınız ne olursa olsun, tarzınıza ve bütçenize en uygun bir ışıklı tabela çözümü sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Bu çeşit Tabelalar,  firmaların lokal reklam yapabilecekleri en iyi Tabela çeşitleridir. Hastane, dükkân, mağaza, ofis, işyeri, eczane, cafe, bar, restoran, bayiler, alışveriş merkezleri  gibi kamuya dönük her türlü sektör bu  tabelalar sayesinde kendisini ön plana çıkarılabilir. Bu tabelalar materyallerine ya da istenilen hedeflere göre farklılık göstermektedir. Işıklı Tabelaların tasarımı ve tarzı onu diğer tabelalara göre öne çıkaran ve daha farklı kılan özellikler arasında yer alır. Tabela Arkası kuruluşlarına özen gösteren işyeri sahiplerinin tabelacılık konusunda en tecrübeli yardımcılarından birisidir.

Sektörde çok fazla tabela çeşidi bulmak mümkündür. Bunlar aralarında bir kaç gruba ayrılmaktadır. Tabelalar arasında en çok talep edilen ve uygulanan tabelalardır. Diğer tabela çeşitleri : ışıksız tabela, kayan yazılı tabela, led tabanlı tabela, pleksi hammaddeli kutu harfli ya da kutu desenli tabela, krom kutu harf tabela, yönlendirme tabela olarak adlandırılabilir. Tabela çeşitleri işlev açısından farklı özellikler gösterir. Bazıları yön belirtilmesi gereken yerlerde kullanılırken bazıları ürün satan bir işletmenin ürün içeriği ve çeşitliliği hakkında bilgi verir.

Tabela çeşitleri reklam sektörünün en önemli unsurlarıdır. İşletmeyi öne çıkaran ve  imajını en iyi şekilde yansıtan ögelerden birisidir. Bu nedenle tabela yaptırmak istediğinizde güvenilir bir firmaya ulaşmanız büyük önem taşır. Tabela Arkası tasarlamış ve uygulamış olduğu işlerde, kendini diğer firmalara göre her zaman ön sıraya koymuş bir firmadır.

Tabelacılık Sektörü Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte birçok sektörde olduğu gibi kendisini sürekli yenilemektedir. Basit tabelalar ilerleyen yıllarda yavaş yavaş etkisini kaybetmiş, elektriğin daha verimli kullanılması ve ışığa yön verebilme kabiliyeti nedeniyle farklı birçok tabela türü ortaya çıkmıştır.

İçten ve Dıştan Aydınlatmalı Tabela Nedir?

Bu soru tabela yaptırmak isteyen müşterilerimizin karşısına çıkabilecek sorulardan birisi. Tabela çeşitleri arasında birçok farklı tür bunmaktadır. Bunlar arasından bazı tabela çeşitleri müşteriler tarafından daha fazla tercih edilmekte, tabela seçimi sıralamasın da ilk sırada yer almaktadır. İşletme sahipleri işyerlerine tabela konusunda daha çok ışıklı çeşitleri uygulamak isterler. Görselliği daha zengin kılmak  için farklı renklerde ışıklar kullanılabilir, bu sayede ışıklı tabela istenilen hedefe daha çabuk ulaştırır. Müşteriler uzaktan da olsa ışıklı tabelanın ilgi çekiciliğine kapılabilir.

İçten ve Dıştan Aydınlatmalı tabelalar birçok mekânda kullanılmaya uygundur. Küçük esnaflar, büyük marketler, ev girişleri, bilgi amaçlı uyarılar, bina çatıları, okullar, kısacası hayatın çoğu alanında kullanılabilir. Işıklı tabela, standart bir ışık sistemi kullanır. Bunun yanında; beyaz, siyah, kırmızı gibi ilgi çekici renklerle desteklenir. Bazı tabelalar ise dıştan ışıklandırma ile aydınlatır. Tabelalarda dıştan ışıklandırmayla beraber; neon, led ve floresan aydınlatma sistemleri de kullanılabilir.

Tabela tercih ederken bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Bu tabelaların kendilerini gösterebileceği bir ortam gerekmektedir. Yoksa hiçbir etkileri kalmaz. Bu sebeple ışıklı tabela kullanılacak yerlerde düzgün bir analiz yapmak gerekir. Tabelanın nereye asılacağı, dikkat edilmesi gereken unsurlardan birisidir. Bunun yanı sıra tabelanın bulunacağı bölgenin renk tonlamasına da dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca ışıklı tabelanın tasarımı, kullanılan sektörü yansıtmalıdır. Tabela ile sektör arasındaki uyumsuzluk zaman zaman rahatsız edici olabilir. Kaliteli malzemeden yapılan tabelalarda; yazı tipi doğru seçilmeli, tasarımı göze hitap etmeli ve renk tonları düzgün şekilde kullanılmalıdır. Bunlara dikkat edilerek üretilen tabelalar, ışıklı tabela nedir sorusuna cevap olacak niteliktedir.

Tabela yapımında farklı materyaller kullanılır. Bu materyaller daha çok  tabelaların yapıldığı firmaya göre şekillenmektedir. Alüminyum, pleksi, polikarbon, flexi ve bunlara benzer materyaller Işıklı Tabelaların temelini oluşturmaktadır. Bu tabelaların üretilme süreci oldukça meşakkatlidir.

Işıklı Tabela daha çok dış ortamda tercih edildiği için hava koşullarından son derece etkilenir. Bunun yanı sıra montajı da oldukça zordur. Yüksek veya ulaşılması zor yerlere montaj yapılabilir. Bu gibi etkenler  tabelaların fiyatlarını belirleyen unsurlardır. Tabela imalat teklifi alınırken Tabela Arkası gibi kendisini sektörde kanıtlamış firmalara güvenmek gerekir. Işıklı Tabela Çeşitleri ve Işıklı Tabela Fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button