Kule Totem Tabela

KULE TOTEM TABELA

Totem tabela ismini Kuzey Amerika kıtasında yaşayan ve Kızılderililer olarak adlandırılan yerli halkın kutsal saydıkları kutsal totemlerden almıştır. Totemlerde kullanılan ‘T’ şekli bundan ilham alınarak yapılmaya başlanmış ve o zamanlardan beri bu form korunmuştur.

Kule Totem Tabela, bir veya daha fazla direk ve bir üst kasetten oluşan, genellikle firmaların bilinirliğini arttırması amacı ile başvurdukları bir reklam ürünüdür. Genelde cepheden açık alanlarda, şehirlerarası karayolları ve ana cadde kenarlarında kullanılır. Kule Totem Tabela direğinin yüksekliği ve kasetinin boyutları, hedef alınan bölgenin uzaklığına ve montaj yapılacak alanın coğrafi konumuna göre değişiklik göstermektedir. TABELA ARKASI

KULE TOTEM TABELA

Kule Totem Tabelalar şekil ve boyut itibariyle oldukça gösterişlidir ve çok uzaktan fark edilebilirler. Firmaların marka tanınırlığını açık alanda oldukça etkili bir şekilde gerçekleştiren bu tabelalar, müşterilerde merak uyandırır ve onları firmaya yönlendirir. Şehir merkezinden uzak alanlarda ya da cadde kenarlarında görsel keyif veren renklerle oluşturulmuş reklam çalışmaları oldukça dikkat çekicidir. Maliyetleri kısa vadede fazla görünse de uzun vadede oldukça karlı uygulamalardır. İyi tasarlanmış bir Kule Totem Tabela, ürünlerin kalitesini de gün yüzüne çıkarır. Hafızalarda yer eden bu çalışmaların tasarımları her daim müşteriyi etkiler ve ilgi uyandırır.

Totem tabelalar, gerek müşterilerin ve gerek se keşif yapan uzmanların fikirlerine istinaden ışıklı veya ışıksız olarak uygulanabilir. Kullanılan ışıklandırmaların malzemesi led ya da floresan olabilir. Aynı şekilde, ışıksız kaset tercih edilmesi durumunda, yine müşterilerimizin tercihleri ve teknik elemanlarımızın önerileri doğrultusunda kaseti aydınlatmak için spot ışıklar da kullanılabilir.

Totem tabela kasetinin şeklini belirleyecek en önemli kriter kaç adet cephenin öngörüldüğü veya hedef alındığı ile alakalıdır. Tek cephe hedef alınıyorsa, yapılacak totemin ön yüzü o cepheyi direkt olarak karşılamalıdır. Eğer iki cephe arzu ediliyor ise ve bu iki cephe karşılıklı ise, tek kaset iki yüzü gösterecek şekilde olmalı ve ışıklandırma da buna göre yapılmalıdır. Eğer ki üç cephe tercih ediliyor ise, kasetin şeklini üçgen prizma şekilde imal etmek daha doğru olacaktır. Aynı şekilde dört cepheye hitabeden kare veya dikdörtgen prizma kasetleri de uygulamak mümkündür. Kasetin 360° dönen alternatifleri de gün geçtikçe daha çok tercih edilen teknolojik bir uygulama olarak göze çarpmaktadır.

Kule Totem Tabela imalatında dikkat edilmesi gereken hususlar…

Kendi temeli, kendi ankrajı ve kendi konstrüksiyonu üzerinde ayakta duran, müstakil yapısal ürünler olan Kule Totem Tabelalar, boyutları ve yükseklikleri nedeniyle özel olarak tasarlanarak, imalat ve montajında mühendislik bilgi ve tecrübesiyle üretilmelidir.

Totem tabelanın yapımında güvenlik ön planda olmalıdır. Kazılacak derinlik, toprağın yapısı, totemin elektrik direklerine olan uzaklığı, kullanılacak flanş ve borunun çap ve kalınlıklarının hesaplaması, uygulanacaksa kaynak yöntemi uzman bir ekip tarafından tarafından planlanmalı ve hesaplanmalıdır.

Direk ve Tabelanın deprem ve fırtınalı havalara dayanıklı olması ve yıkılmaması için statik ve temel hesaplarının çok dikkatli yapılması, direk ve kaset iskeletinde kaliteli malzeme kullanılması, temel donatı ve betonunun standartlara uygun olarak kullanılması çok önemlidir.

Kısaca anlatmak gerekirse; tasarım çalışmaları tamamlandıktan sonra, tabela grafiği vektör tabanlı programlarda hazırlanır. Hazırlanan grafiği alüminyum tabakalara geçirmek için, bilgisayar sistemli metal kesiciler kullanılır. Bu kesiciler lazer ve CNC’ dir. Kırma ve kıvırma yerleri makinelerde şekillendirilerek kesim yapılır. Yerden yükseklikleri en az 3-4 m’dir. Oluşturulan tabela malzemelerine fırın boya denilen sistemle boya atılır.

Tabela Arkası, Kule Totem Tabela tasarımı imalatı ve montajı konusunda tüm Türkiye’de 30 yılı aşkın tecrübesi ile öncü şirketlerden birisidir. Kule ve Pilon Totem Tabela yapımında yüzlerce projeye imza atmış ve memnuniyet odaklı çalışmaları ve yüksek kalitedeki uygulamaları ile ilham verici bir profile sahip olmuştur.

Kule Totem Tabela Fiyatları, Kule Totem Tabela Örnekleri, Kule Totem Tabela Üretimi ve Kule Totem Tabela Çeşitleri için bizi arayabilir veya WhatsApp hattımızdan(+90 (532) 276 72 81) önerilerinizi bize iletebilir, her türlü sorularınızı sorabilirsiniz.

TABELA ARKASI BİR MAST AJANS MARKASI OLUP 37 YILDIR HİZMETİNİZDEDİR.

www.mastajans.com www.tabelaarkasi.de www.tabelaarkasi.com

Göztepe Mahallesi Bağdat Caddesi No: 171 Daire: 9 Kadıköy İstanbul adresinde Tabela örneklerini görebilirsiniz.

Call Now Button