Ahşap Tabela

AHŞAP TABELA

Ahşap, eskiden beri evlerimizde, işyerlerimizde, ofislerimizde genellikle iç dekorasyon ve mobilya olarak kullanmış olduğumuz bir üründü. Günümüzde özellikle son birkaç yıldır Firmaların, Butik Otellerin, Mağazaların, Cafe ve Barların seçmiş olduğu bir tabela çeşidi grubuna girmiştir. Her türlü Tabela Modelleri ve tasarımları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ahşap Tabela Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Ahşap tabelalar, isminde de anlaşılacağı gibi temel üretim maddesi ahşaptan yapılmış tabelalardır. Gerektiğinde iç veya dış mekânlara uygun olarak da üretilen bu tabelalar klasik yapıları ile farklı ve dikkat çekici tabelalardır.

Genellikle butik kafe ve restoranların kullandığı ahşap tabelalar sanat merkezlerinden otantik ve klasik mekanlara kadar değişik mekanlar için tercih edilmektedir. Ahşap üzerinde farklı materyaller ile de bir arada tasarımı yapılmaktadır. Ahşap ve metalin bir arada kullanılabildiği gibi gerektiğinde ışıklandırma düzeneği ile farklı bir atmosfer de elde edilebilir.

Ahşap tabela tasarımında lazer yakma yanı sıra CNC ile oyma şeklinde de teknikler kullanılmaktadır. Gürgenden huş ağacına, tikten cevize veya kestane ağacına kadar çeşitli ağaç türleri kullanılmaktadır.

Ahşap Tabela, hem iç mekânda hem de dış mekânda kullanılabilmektedir. Biz Tabela Arkası olarak Ahşap Tabela ile yetinmeyip Ahşap Retro Ev ve Ofis tasarım ve üretimine başlamış bulunuyoruz. Bu reklam çalışması kapsamında Ahşap Lazer yakma, Ahşap CNC oyma , Ahşap üzeri fırça ile boyama benzeri bir çok teknoloji kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra tabelalarımızda bir çok alternatif materyal de (Pleksi  kesme harf, Ferforje,  Krom  kesme harf, Metal harf vs.) kullanılmaktadır.

Nasıl İmal Edilir?

Ahşap Tabela Örnekleri için çok değişik tasarımlar yapılabilir. Kullanılacak mekan ve alana göre uygun ahşap tür veya türlerinin seçimi yapılarak CNC tezgahlarda işleme alınır. Ahşap tabela çeşitleri sadece firmalar için imal edilen tabela çeşidi olmayıp, mağaza ve ev dekorasyonlarına da uygulanabilir.

Malzeme olarak genellikle Gürgen ağacı, Çam ağacı, Su kontrası, Kavak ağacı, Gül ağacı, Kiraz ağacı, Masif, vb. kullanılır.

Farklı materyalleri kullanarak üretmekte olduğumuz ahşap tabelalarda seçenekler çok zengindir. Bu seçenekler arasında lazer kazıma, oyma, kütük, fırça boya, boya doldurma, eskitme, ferforje, asma – askılı ( biz buna fener tabela deriz ), ışıklı gibi modeller sayılabilir.

Ahşap tabela Modelleri çeşit ve renk seçenekleriyle çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Tahta tabela ve kütük tabelada istenilen tasarım ve ağaç çeşidi ile imalat aşaması gerçekleşir. Masif ahşap tabela olarak üretilen ürünlerimizde öncelikle ahşap üzerine CNC tezgahlarda oyma yapılır ve oyulan yerler boya ile doldurulur. Daha sonra çerçeve işlevini gören ferforje malzeme imal edilir ve boyanır. Ahşap ve ferforje çerçeve birleştiği zaman çok estetik bir görünüm elde edilir. Eskitme tabela olarak da üretilen bu ürünler estetik tabela olarak günümüzde bir çok isimde kullanılmaktadır.

İmalatında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar.

Tabelaların doğal görünümü için ağacın doğal yapısına dikkat edilerek tasarımının yapılması önemlidir. Bunun yanı sıra tasarımda üzerinde kullanılacak malzemeden reklamı gösterecek yöntemin seçimi de çok önemlidir. Bu açıdan kaliteli ve görsel bir ahşap tabela için iyi bir tasarım şarttır diyebiliriz.

Ağaç Tabelaların uzun ömürlü ve sağlam olması için en fazla dikkat edilmesi gereken nokta koruyucu verniğin doğru şekilde sürülmesidir. Kaliteli bir koruma ile çok uzun ömürlü ve dayanıklı bir ahşap tabela elde edersiniz.

Bu tarz Tabelaların üzerlerine uygulanan özel ahşap boyalar ve tekniklerle eskitme görünümü de elde edilebilmektedir.

Avantajları Nelerdir?

  • Tabelalar görünüm itibari ile diğer tabelalara nazaran daha çekicidir. Bu tabelayı kullanan iş yerleri, müşterilerin dikkatini çekme konusunda daha başarılıdır.
  • Tabelalar görünüm itibari ile şık durduğu için müşteriye de güven vermektedir. Özellikle otel ve restoran gibi yerleri işletiyorsanız, ahşap tabela ile müşterilerinizi büyülemeniz mümkün olacaktır.
  • Tabelalar hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilmektedir.
  • Bu tabela çeşidi, doğal bir malzemeden yapıldığı için dış hava şartlarına dayanıklıdır. Yağmurda yıpranmaz, güneşte solmaz.

Siz isteyin biz Tabela Arkası olarak hayal edip gerçekleştirelim. Ahşap Tabela Fiyatları için bizlere telefonla ulaşabileceğiniz gibi adresimizde de ziyaret edebilirsiniz. Tasarım ve üretim sadece kendi bünyemizde yapılmaktadır. Sitemizde görmüş olduğunuz tüm çalışmalar Tabela Arkası tarafından imal edilmiştir. Siz sadece ne istediğinizi söyleyin, Tabela Arkası sizin yerinize hayal eder ve tasarlar. Tasarımlarımızın en büyük özelliği birebir imal edilebilir olmasıdır. 37 yıla aşkın bir süredir Türkiye geneline ve yurt dışına hizmet vermekteyiz.

Göztepe Mahallesi Bağdat Caddesi No: 171 Daire: 9 Kadıköy İstanbul adresinde Tabela örneklerini görebilirsiniz.

Call Now Button