Pilon Totem Tabela

PİLON TOTEM TABELA

PİLON TOTEM TABELA

Genellikle sütunu andıran dikey bir tasarıma sahip olan Pilon Totem Tabelalar, ağırlıklı olarak yerden yukarıya konumlandırılacak şekilde tasarlanırlar. Çoğunlukla, doğrudan zemine oturtularak uygulanmaktadırlar. Grafik anlamda da klasik tabela anlayışının dışında bir çizgiye sahiptirler. Özellikle standart üstünde bir konsepte sahip olan Pilonlar, markanızın görsel kaslarının çalışmasını da sağlayarak, hedef kitlenin kolektif hafızasında kısa sürede yer edinecek güce kavuşturabilirler.

Göztepe Mahallesi Bağdat Caddesi No: 171 Daire: 9 Kadıköy İstanbul adresinde Tabela örneklerini görebilirsiniz.

Pilon Totem Tabela

PİLON TOTEM TABELA

Günümüzde ciddi markaların yanı sıra, kurumsal anlamda güçlü bir vizyon iletme amacı taşıyan genç firmaların da tercih ettiği Pilon tabelalar; ağırlıklı olarak alışveriş merkezlerinde, işletmelerin giriş kısımlarında ya da dış yönlendirmelerde kullanılmaktadırlar. Temel amaç; markanızın, işletmenizin yer aldığı lokasyonun fark edilirliğini sağlamaktır.

Pilon, özel bir grafik tercihtir ve bu sebeple de ince bir tasarım öncesi ve sonrası operasyon sürecine ihtiyaç duyar. Marka vitrininizi daha şık hale getirebilecek potansiyele sahip olan Pilonlar, günümüzde birbirinden farklı pek çok sektörde tercih edilen bir tabela uygulamasıdır.

Pilon Totem Tabelalar, konstrüksiyonlu ÖZEL TASARLANMIŞ totem tabelalardır. Ancak bugün sektörel tanımlarda konstrüksiyonlu TOTEM KULE PANO diye nitelendirilenlerden daha minimalize edilmiş olanları kastedilmektedir.

Daha çok kampüs ve açık alan yönlendirmelerinde kullanılan Tabelalar, günümüzde kısıtlı alanlarda da tercih edilen daha minimal, kendi şasisi üzerinde yükselen totemlerdir.

Kendi temeli, kendi ankrajı ve kendi konstrüksiyonu üzerinde ayakta duran, müstakil yapısal ürünler olan Pilon Totem Tabelalar, özel olarak tasarlanarak, imalat ve montajında mühendislik bilgi ve tecrübesiyle üretilmelidir.

Ağırlıkları 100 Kg ile 3000 Kg arasında değişebilen Pilon Totem Tabelaların tasarımında kurumsal bilgiler ve görsel çekicilik ön planda tutulurken, muhtemel rüzgar, kar, yağmur ve deprem benzeri doğal olaylara dayanacak şekilde zemin taşıma hesabı yapılmalı, statik açıdan Pilon’ un mukavemeti sağlanmalıdır.

Pilon Totem Tabelalar cephe açısı sebebiyle fark edilmeyen binaları gösterebilmek, trafik akışında yol güzergahından hedef kitleye görünebilmek veya daha farkındalık yaratıp, dikkat çekebilmek için kaldırım kenarlarına, bina bahçelerine veya plaza girişlerine konulan, daha çok kampüs yönlendirmelerinde kullanılan, büyüklüklerine göre bir ya da birden fazla işletmeyi tanıtan veya yön belirleyen bölümler içeren tabelalardır.

Pilon Totem Tabelalar nerelerde kullanılır?

Pilon Totemler, ayakları yer altına dikilerek kullanılan ayaksız totem diye bilinen bir reklam türüdür. Kalabalık bölgelerde karşılaştığımız bu bu totemler çoğunlukla yönlendirme amaçlı kullanılmaktadır. Bu totemlerde birden fazla firmanın bilgisi ve ilgili firmaların yönlendirme ve kat bilgileri yer almaktadır. Bu nedenle Pilon Totem Tabelalar istenilen boyutlarda üretilebilmektedir.

Ağırlıklı olarak açık hava reklamlarında kullanılma özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Marketler, akaryakıt istasyonları, alışveriş merkezleri ve şirketler gibi büyük işletmelerde kullanılan bu tür tabelalar genellikle orta boy tabelalar olup ciddi anlamda dikkat çekici olma özellikleri ile bilinirler. Firmaların tanıtıma ve görünürlüğe ihtiyaç duydukları ancak açık alanda çok fazla yer işgal etmek istemedikleri durumlarda bu tür tabelalar onların isteklerini en iyi şekilde karşılayacak bir alternatif oluştururlar.

Pilon Totem Tabela İmalatı nasıl yapılır?

Genel olarak tabelalar kaliteli ve dayanıklı paslanmaz çelik materyallerden üretilmektedir. Böylece hiçbir sorun çıkarmadan uzun yıllar kullanılmaları mümkün olacaktır. Işıklı totem tabelalarda kullanılacak led ve diğer elektrik malzemesinin de kullanım koşullarına uygun olarak belirlenmesi ve tasarlanması çok önemlidir. Bunun yanı sıra tabela materyalinin gövdesinde kullanılacak kompozit malzemelerin seçimi de büyük önem taşır. Hazırlık aşamasında tabela üzerine yazılacak yazıların ve logoların belirlenmesi de tabelanın boyutlarının belirlenmesi açısından önemlidir. Daha sonra tabelanın hangi mesafeden görülmesinin istendiği gibi kriterler göz önüne alınarak tabela yüksekliğine karar verilmelidir.

TABELA ARKASI , yasal olarak gerekli proje, izin ve vergilendirme işlemlerinde de siz müşterilerimize yardımcı olup, ölçü ve sayısı ne olursa olsun birinci sınıf malzeme ve işçilikle Türkiye ve Avrupa genelinde, Pilon Totem Tabelalar üretir ve montajlarını yapar.

Pilon Totem Tabela Fiyatları, montaj yapılacak yerin il ve ilçesi, kullanılacak malzeme (krom, alüminyum, kompozit, saç, muhtelif renklerde pleksi, vinil, branda, folyo, kutu harf, lazer kesim, CNC ROUTER kesim, ahşap, ağaç, tahta, kütük, kontrplak, vb.) ve işçilik, vinç kiralama gibi unsurlara göre farklılık göstermektedir.

WhatsApp hattımızdan(+90 (532) 276 72 81) Pilon Totem Tabela Örnekleri önerilerinizi bize iletebilir, her türlü sorularınızı sorabilirsiniz.

Call Now Button