Alüminyum Kutu Harf Tabela

ALÜMİNYUM KUTU HARF TABELA

Alüminyum Kutu Harfler yan bant kalınlığı esas alınarak sınıflandırılırlar. Alüminyum harf imalatında kullanılan alüminyum levha kalınlığı genel olarak 0,6 mm – 2,0 mm aralığında değişebilmektedir. Tabelanızda Alüminyum Kutu Harf kullanacaksanız yan bant rengini siyah yapmanızı özellikle tavsiye ederiz. Bu şekilde gece karanlığında harfin yan kısımları kaybolarak, sanki havada (boşlukta) yanıyormuş gibi çok etkili bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Alüminyum Kutu Harf Tabela

Alüminyum Kutu Harf üretimi…

Alüminyum Kutu Harflerin ön yüzünde ışığı homojen olarak yayan özel light serisi difüzörlü pleksi kullanılır. Kullandığımız harflerin teknik özellikleri:

  • Ön yüzde 3 – 8 mm özel difüzörlü pleksi veya 1 – 2 mm Alüminyum
  • Yan yüzde 0,6 – 2,0 mm Alüminyum
  • Statik toz boya (fırın boya) kullanılmaktadır.
  • içinde 3 Çipli Modül Led
  • Arka yüzde 10 mm PVC Foam (dekota)
  • 250 – 3000 mm harf yüksekliği
  • 40 -160 mm harf derinliği(kalınlık)
  • Farklı Ön ve Yan panel malzeme seçenekleri

Alüminyum Kutu Harflerin imalatı yapılırken malzemelerin birbirlerine kaynaması için çift kompanent  yapıştırıcı malzeme kullanılmaktadır. Kullanılan bu malzeme sayesinde ön yüzeyde kararma ya da yapıştırıcı lekesi görülmemektedir.

 

Genel anlamıyla Alüminyum Kutu Harf Tabela, alüminyum levhaların yazı veya logo olarak kesilerek etraflarına derinlik oluşturmak için yan paneller kaynatılmasıyla 3 boyutlu harf ve logolar elde edilmesi işlemidir. İmal edilen harfler istenirse fırın boyama yöntemiyle arzu edilen renklerde boyanabilir. Alüminyum kutu harf tabela en dayanıklı tabela çeşididir ve çok uzun yıllar deforme olmadan ve paslanmadan kullanılabilmektedir. Özellikle fabrikalar ve büyük işletmeler bu tabelaları tercih etmektedir. Alüminyumun değerli bir maden oluşu ve özel boyama teknikleri uygulanması nedeniyle maliyetleri diğer kutu harflere nazaran daha pahalıdır.

Alüminyum kutu harfler ön yüzeyden ve/veya arka yüzeyden olmak üzere iki aydınlatma yöntemine göre üretilmektedir.

Yazıların ön yüzeyinden ışık almak istenirse ters tava dediğimiz yöntem uygulanır, içerisine Led aydınlatma elemanı döşenir ve ön yüzeyine pleksi yerleştirilerek ışıklı harf ve logo elde edilir.

Arka yüzeyden aydınlatma yönteminde ise arzu edilen ölçü ve tasarımda hazırlanan ön paneller ve yan bantlar birbirlerine kaynatılır ve fırın boya ile istenilen renkte boyanır. Aydınlatma amacıyla harflerin içerisine Led aydınlatma elemanı döşenir ve harfler zeminden mesafeli olarak monte edilip zeminde harfin şekli ters ışık denilen yöntemle aydınlatılır.

Tabela Arkası olarak kendi bünyemizde alüminyum kutu harf tabela üretimi de yaparak, en kaliteli malzemeler ile işçiliğimizi birleştirerek müşterilerimizin mekanlarına görsel farklılıklar katmayı amaçlıyoruz. Sizde her türlü tabela,  Alüminyum Kutu Harf Tabela Fiyatları, Alüminyum Kutu Harf Tabela tasarımları, Alüminyum Kutu Harf Tabela Modelleri  için bizimle +90 532 276 72 81 veya +90 216 3851011 numaralı telefonlarımızı veya info@tabelaarkasi.com e-mail adresimizi kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

Kusursuz işçilik, mükemmel görünüm.

Markanızı oluşturan tasarımlarınızı, geniş renk skalasına sahip hafif, dayanıklı, stabil alüminyum levhalardan imal ediyoruz.

Geniş renk seçenekleri

RAL kartelasından seçilebilen geniş renk seçenekleriyle çok çeşitli font ve ebatlarda alüminyum harf üretiyoruz. Direkt veya endirekt aydınlatma seçenekleriyle her türlü tabela ihtiyacınızı karşılıyoruz.

Alüminyum harfler, her türlü ortam şartlarına mukavemetlidir. Kusursuz işçilik ve mükemmel görünüme sahip alüminyum harfleri, CNC lazer makinalarımız marifetiyle üretiyoruz.

Göztepe Mahallesi Bağdat Caddesi No: 171 Daire: 9 Kadıköy İstanbul adresinde Tabela örneklerini görebilirsiniz.

Alüminyum Kutu Harf Tabela Aydınlatma Yöntemleri

1-Arkadan Işıklı Alüminyum Kutu Harf

2-Fileli Alüminyum Kutu Harf

3-Ters Tava Alüminyum Kutu Harf

Arkadan Işıklı Alüminyum Kutu Harf seçeneğinde alüminyum ön yüzey levhasının istenilen ölçü ve  tasarımda kesilerek kenarına yine istenilen ölçüde bantlar dönülmesi vasıtası ile kutu şekline getirilip içerisine Led dönülerek harfin arkadan ışık çıkarmasını sağlayacak şekilde yapılan harf çeşididir. Harfler tabela yüzeyine saplama ayaklar sayesinde sabitlenerek zeminde şık bir görüntü elde edilmektedir. Alüminyum malzemenin kolay boyanması nedeniyle kataloglarda yer alan renk kodlarına göre istenilen renklerde imalat yapılabilmektedir.

Fileli Alüminyum Kutu Harf seçeneğinden ise harflerimizin yan panelleri istenilen ölçü ve tasarımda hazırlanır ve harflerin ön kısımlarına müşteri talebi doğrultusunda istenilen kalınlıkta (yaklaşık 2 – 3 cm) file dönüşü yapılır. Ancak bu seçeneğimizde tabelanın ön yüzeyine içeriden istenilen renkte Pleksiglas malzeme yerleştirilir ve böylelikle harflerimiz arka yüzeyinden değil ön yüzeyinden aydınlatılmış olur. Talep edildiği taktirde yine arkadan da ışık verilerek hem ön yüzeyden hem de arka yüzeyden aydınlatma sağlanabilir.

Ters Tava Alüminyum Kutu Harf seçeneğinde ise harflerin yan ve arka alüminyum yüzeyleri istenilen ölçü ve tasarımda kesilerek birbirine yapıştırılır ve yekpare bir harf tavası elde edilerek tabela zeminine sabitlenir. Aydınlatma düzeneği yerleştirildikten sonra üzerine plexiglass malzeme sabitlenir. Zemine sabitlenen alüminyum malzemenin dayanıklılığı nedeniyle bu tabela çeşidi genellikle büyük ölçekli Çatı ve Duvar Tabelalarında tercih edilir.

Call Now Button