Krom Kutu Harf Tabela

Paslanmaz Çelik (Krom) Kutu Harf Tabela

PASLANMAZ ÇELİK KUTU (KROM) HARF TABELA

Kapalı Paslanmaz Çelik (Krom) Harf Tabela Nedir ?

Krom harf tabelalar paslanmaz kutu harf olarak adlandırılmaktadır. Kullanılan malzemelerin yapısında Cr yani krom bulunur. Krom demirin oksitlenmesini engelleyen bir bileşendir. Bu nedenle krom harf tabelalarda paslanma ve kararma olmaz.

Kapalı krom harf tabelaların ön ve yan yüzlerinde paslanmaz çelik levhalar kullanılır. Tabela yapımında kullanılan paslanmaz çelik levhalar St304 kalitededir. Ön yüzde 1,2 mm paslanmaz çelik levhalar kullanılırken yan yüzeylerde 0.60 mm veya 0.70 mm paslanmaz çelik levhalar kullanılmaktadır. Kapalı krom harf tabela hazırlanma aşamasında ön yüzeyler hazırlanan vektörel çalışmaya göre lazer kesim makinasında kesilir. Yan yüzeydeki şeritler ise giyotin makaslarla kesilerek hazırlanır. Yan şeritler ön yüzey ile birleştirileceği zaman el ile şekil verilir ve kaynak ile birleştirilir. Kaynak işlemi bittikten sonra tekrar parlatma işlemi uygulanır. Parlatma işleminden sonra aslında krom harfler hazır hale gelmiş olur. Fakat eğer ışıklı krom harf istendiyse harflerin içine kaliteli modül ledler yerleştirilir. Kapalı krom harf tabela müşterinin isteği doğrultusunda hazırlanır

Tabela Arkası bu alanda 37 yıldır hizmet vermektedir.

Krom Kutu harf Tabela

Neden Tercih Edilmelidir ve Nelere Dikkat Edilmelidir

Krom kutu harf çalışması birçok alanda karşımıza çıkmaktadır. Parlak yüzeyi olduğu için dekorasyon amacı ile de kullanılmaktadır. Parlaklığı nedeniyle kutu harf tabela üretiminde de en çok tercih edilen çeşittir. Gümüş ve altın rengi de bulunur. İsimlendirilirken Gold krom kutu harf ve Silver krom kutu harf olarak isimlendirilirler. Müşterinin isteği doğrultusunda ışıklı olarak da üretimi yapılır.

Piyasada uygun fiyatlara satılan krom kaplama malzemeler bulunur. Krom kutu harf tabela yaptırırken kullanılan malzemenin paslanmaz olup olmadığına ve kalitesine özellikle dikkat edilmelidir. Dikkat edilmesi gereken diğer önemli nokta ise, eğer ışıklı krom kutu harf tabela yaptıracaksınız kullanılacak olan ledin kalitesidir. Krom kutu harf tabela fiyatları yapılacak ve yazılacak olan çalışmanın şekline, boyutuna, montaj yerine göre değişiklik göstermektedir. Krom kutu harf tabela örneklerini görmek için www.tabelaarkasi.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ön Yüzey            : 1,2 mm Paslanmaz Çelik levha

Yan Bantlar         : 0,6 – 0,8 mm Paslanmaz Çelik levha

Arka Yüzey         : Saplama ayaklı ya da dekotalı

Aydınlatma         : Ledler zemine ışık verir. Dış mekânlarda 3 yıl Garantili modül ledler kullanılır.

Montaj                 : Ayak aparatlarının zemine montajı yapıldıktan sonra harflerde bulunan saplamalar zemindeki aparata oturtularak yanlardan küçük vidalar yardımıyla sabitlenir.

Harfler şebeke elektriğine trafo ile bağlanmalıdır.

Paslanmaz Çelik (Krom) Kutu Harf Tabela

Kutu Harf; Günümüzün en görsel en modern ve en nezih tabela unsurudur. Uzun ömürlü kullanıma göre tasarlanmıştır. Kutu harf yapımında kullanılan malzemeler; Silver Krom, Gold Krom, Alüminyum ve Pleksiglas’ dır.

Tabela için imal edilen harflerin ön yüzleri lazer sistemi ve yan yüzeyler de giyotin makasları ile kesilerek hazırlanmaktadır

Firmaların talepleri doğrultusunda ön ve arka yüzeyleri Router ve lazer olarak bilinen cihazlar ile kesilen harflerin her iki yüzeyi de Paslanmaz Çelikten veya bir yüzeyi Pleksiden üretilebilir. Yan bantlar ise Paslanmaz Çelikten üretilir, ön yüzeyi istendiğinde pleksi renk kartelâsından istenilen renklerde seçilebilir. Paslanmaz Çelik Kutu harf tabelalar iç ve dış mekânda gönül rahatlığı ile kullanılabilir, ışıklı ve ışıksız olarak iki farklı uygulama şekli mevcuttur.

Paslanmaz Çelik Kutu Harfler aydınlatma yöntemleri bakımından iki ana gruba ayrılır:

Arkadan Işıklı Paslanmaz Çelik Kutu Harf ve Ters Tava Paslanmaz Çelik Kutu Harf Aynı anlamı taşımaktadır.

Bu tür harflerin ön ve yan yüzeyleri Paslanmaz Çelik malzemeden imal edilmekte olup tabela yüzeyine montajları saplama ayaklar vasıtası ile gerçekleştirilir. Bu sayede tabela zemini ile kutu harfler arasında 2-3 cm  mesafe kalır. Kutu harflerin içerisine istenilen renklerde led lambalar yerleştirilir ve harflerin içinden tabela yüzeyine ışık yansıyacak şekilde montajları gerçekleştirilir.

Ön Yüzeyi Pleksiglas İçten Işıklı Paslanmaz Çelik Kutu Harf – Fileli Kutu Harf Tabela

Arka ve yan yüzeyleri Paslanmaz Çelik kutu şeklinde hazırlanan harfler ön yüzeyi CNC Makinemizde kesim yapılarak pleksi olacak şekilde tasarlanır ve harflerin içerisinde led şerit lamba dönülerek arkadan istenilen renklerde ışık çıkarması sağlanır. Harfler tabela zeminine saplama ayaklar ile tutturulur. Paslanmaz Çelik Kutu Harf tabelalarda Alüminyum Kutu Harf tabeladan farklı olarak ön yüzeydeki Pleksi yüzeyin etrafında Paslanmaz Çelik bant yer almaktadır.

WhatsApp hattımızdan(+90 (532 276 72 81) ) Krom Kutu Harf Tabela çeşitleri, Krom Kutu Harf Tabela Fiyatları ve Krom Kutu Harf Tabela modelleri ile ilgili bilgi alabilir, önerilerinizi bize iletebilir, her türlü sorularınızı sorabilirsiniz. Göztepe Mahallesi Bağdat Caddesi No: 171 Daire: 9 Kadıköy İstanbul adresinde Tabela örneklerini görebilirsiniz.

Göztepe Mahallesi Bağdat Caddesi No: 171 Daire: 9 Kadıköy İstanbul adresinde Tabela örneklerini görebilirsiniz.

Call Now Button