Uyarı ve Yönlendirme Tabelaları

Uyarı ve Yönlendirme Tabelaları

Uyarı ve Yönlendirme Tabelaları

Uyarı levhaları ve sembolleri, iş güvenliğini sağlayan iletişim araçlarıdır. İç ve dış mekanda bulunan ya da işletme içerisindeki tehlikeleri belirleyerek önlenmesine yardımcı olan tabela çeşitleridir. Bu tabelalar gerekli bilgileri ve gereken güvenlik talimatlarını üzerlerinde barındırır ve yönlendirmeyi sağlarlar.

Uyarı ve Yönlendirme Tabelaları tehlikeli birimleri veya riskli alanları tanıtarak ziyaretçilerin ve diğer birimlerde çalışan herkesiz dikkatli olmasını sağlar. Yüksek akım, gerilim ve tehlikeli sahalarla ilgili uyarı ve ikaz levhaları etraftaki cihazlara dokunulmaması gerektiğini, o birimde yetkili olmayanların fazla vakit geçirmemesi ve dikkatli zaman geçirmeleri gerektiğini ifade eder. Havuz derinliği, yangın çıkışı, acil çıkışı, yangın merdiveni, kaygan zemin ve bunun gibi bir çok Uyarı ve Yönlendirme Tabelaları o bölgede bulunanlara bilgi verir. İş güvenliği Kanunu ile de yasallaştırılmıştır.

Uyarı ve Yönlendirme Tabelaları

UYARI VE YÖNLENDİRME TABELALARI

Uyarı Tabelaları (Levhaları)

Kaza geliyorum demez. Ama uyarı ve yönlendirme levhaları olası kazaları engelleyebilir. İnşaat çalışmaları, kazı, yol çalışmalarında daha çok kullanılan uyarı ve yönlendirme levhaları aynı zamanda yangın çıkışı, acil çıkış kapısı gibi türevlerde de kullanılmaktadır. Sigara içilmemesi, ateş yakılmaması gereken alanlarda da kullanılır. Kısacası uyarı ve yönlendirme levhaları birçok alanda ve bölgede karşımıza çıkar.

Bu levhaları kullanırken dikkat edilmesi gereken kurallar mevcuttur. İkaz levhaları doğru yerlere konulmalı, eskidiklerinde yenileriyle değiştirilmeli, gereği yok ise kaldırılmalı ve uluslararası levha renk, biçim standartlarına göre olmalıdırlar. Aynı zamanda uyarı ve yönlendirme levhaları kullanımı yasalar gereği zorunludur.

Uyarı levhaları ve sembolleri, iş güvenliğini sağlayan iletişim araçlarıdır. İç ve dış mekanda bulunan ya da işletme içerisindeki tehlikeleri belirleyerek önlenmesine yardımcı olan tabela çeşitleridir. Bu tabelalar gerekli bilgileri ve gereken güvenlik talimatlarını üzerlerinde barındırır ve yönlendirmeyi sağlarlar.

Uyarı tabelaları tehlikeli unsurları veya riskli alanları tanıtarak ziyaretçilerin ve diğer birimlerde çalışan personelin dikkatli olmasını sağlar. Yüksek akım, gerilim ve tehlikeli sahalarla ilgili uyarı ve ikaz  levhaları etraftaki cihazlara dokunulmaması gerektiğini, o birimde yetkili olmayanların fazla vakit geçirmemesi ve dikkatli zaman geçirmeleri gerektiğini ifade eder. Havuz derinliği, yangın çıkışı, acil çıkışı, yangın merdiveni, kaygan zemin ve bunun gibi bir çok uyarı veya ikaz tabelaları o bölgede bulunanlara bilgi verir. İş güvenliği Kanunu ile de yasallaştırılmıştır.

Yönlendirme Tabelası (Levhası)

Reklam ve tanıtım çalışmalarında en çok kullanılan yöntemlerden birisi olan Yönlendirme Levhaları; iç ve dış ortamlarda, özel kurumlarda, kamu alanlarında, sosyal ortamlarda bilgi vermek amacıyla sıkça kullanılmaktadır.

Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan Yönlendirme Levhaları, günümüzde hepimizin sıkça karşısına çıkan ve bize adeta rehberlik eden ürünlerdir. Farklı renk ve boyutlarda üretilebilen bu ürünler standart kalıplarda üretilebildiği gibi özel çalışmalara yönelik farklı şekillerde de üretilebilmektedir.

Yönlendirme Tabelası

Yönlendirme Tabelaları dış mekan ve iç mekan fark etmeksizin kullanılabilmektedir. Her iki ortamda da asıl önemli olan levhaların konumunun insanların göz mesafesiyle ulaşabilecekleri sınırda olması detayıdır. Levha üzerinde insanların aradıkları adresi ve konumu kolaylıkla bulabilmeleri için küçük yazılar yerine büyük yazılar tercih edilmeli ve herkes tarafından görülebilecek renkler seçilmelidir. Bu renkler insanların algısında yer edebilmelidir.

Yönlendirme Levhalarının amacı insanların aradıkları adresleri anında bulabilmeleri için yardımcı olmaktır. Hemen hemen her alanda kullanılan yönlendirme levhaları çeşitli metal ya da Alüminyum levha üzerine yapılır. Baskı teknikleri uygulanır ya da Sticker Etiket sistemi ile levha üzerine dikkat çekici nitelikte olan renk ve yazı kullanılarak baskı işlemi tamamlanır.

Yönlendirme Levha Kullanım Alanları

Çok farklı alanlarda birçok noktada kullanılabilen Yönlendirme Tabelaları daha çok şu alanlarda kullanılır:

  • Yönlendirme Levhaları dış mekan ve iç mekan olmak üzere iki grup altında incelenir. Dış mekan levhalarında reklam yapılacak olan iş yerinin sokağın veya caddenin ismi yazar. Bu levhalarda açık adres bulunur. İç mekan levhalarında ise amaç iş yerinin ya da kurumun içerisindeki departmanların düzenli ve herkes tarafından ulaşabilir oluşunu sağlamaktadır. Bu levhalarda konum bilgisini bulunduran detaylar yer alabilir. Örneğin; Plaza, ofis, iş merkezi, hastane, otel içi levhalar vb.
  • Kamunun ortak alanlarında insanların yönlerini bulabilmeleri için park, iş merkezi ve diğer kamu kuruluşlarını göstermek. Bunlar genellikle dikkat çekici renklerden yapılırlar.
  • Ofis, iş merkezleri, fabrika, Okul, hastane, AVM, otel vb. gibi alanlarda aradığınız birimin hangi katta ya da ne tarafta olduğunu göstermek için yapılır. (Mağaza, departman, tuvalet vb.) Bu levhalar çoğunlukla alüminyuma yapılırken paslanmaz çelik üzerine de yapılabilir.
  • Karışık cadde ve iş merkezlerinde kullanılarak yer açıkça ifade edilir.
  • Roll up, örümcek stant vb. işlerde kullanılabilir.

Uyarı ve Yönlendirme Tabelaları Kullanım Avantajları

  • Hastane gibi acil ulaşım gereken noktalarda zaman kaybını önler.
  • Herhangi bir kırılma, çizilme ve yanma olasılığı yoktur.
  • Çeşitli baskı teknikleri kullanılarak sağlamlığı ve dayanıklılığı artar.
  • Acil durumlarda doğru yönlendirmeleri yaparak yön gösterir ve hayati önem arz eder.
  • Roll up, örümcek stant vb. ürünlerde kullanılabilir ve portatif oluşuyla büyük kolaylık sağlar.

Tabela Arkası

Uyarı ve Yönlendirme Tabelaları

Tabela Arkası olarak belirli model ve kalıplarla standart Yönlendirme Levhaları üretebildiğimiz gibi kuruluşunuza, firmanıza ve isteğinize özel çalışmaları da uzman ekibimizle yapabilmekteyiz. Profesyonel hizmet sağlayan bizler hızlı ve güvenilir işlerimizle beklentilerinizi maksimum düzeyde karşılıyoruz.

Uyarı ve Yönlendirme Tabelaları Örnekleri ve Uyarı ve Yönlendirme Tabelaları Fiyatları için bizi arayabilir veya WhatsApp hattımızdan(+90 (532) 276 72 81) önerilerinizi bize iletebilir, her türlü sorularınızı sorabilirsiniz.

Yönlendirme Tabelaları Hastane, karayolları, otobanlar ve şehir merkezlerinde kullanılan yönlendirme levhalarıdır. Elektrik direklerine de lokasyon bildirme ve tanıtım amaçlı poster pano uygulanabilir. Aynı zaman da hastane, apartman, iş hanı, plaza, ofis ve toplu konut sitelerinde yönlendirme amaçlıda kullanılır.

Sağlıkla kalın, tehlikeden uzak durun…

Göztepe Mahallesi Bağdat Caddesi No: 171 Daire: 9 Kadıköy İstanbul adresinde Tabela örneklerini görebilirsiniz.

Call Now Button