İmalattan

İMALATTAN 

Çalışmalarımızdan ve imalattan görüntüler.

Sizlerin hizmetine 37 yıldır çalışmaktayız.

Tabela demek sizin ve işletmenizin kimliği demektir. İşletmenizin içeriğini ilk bakış açısıyla ortaya koymaktadır. Tabela imalat safhasından montaj safhasına kadar belli başlı aşamalardan geçmektedir. Birçok alanda olduğu gibi tabela imalatında da bazı hususlara dikkat edilmelidir. Bu hususlardan bazıları yağmur, rüzgar ve güneş ışığıdır. Çünkü tabelalar dışarıda bunlara maruz kalmaktadır. Bu nedenle tabela imalatı yapımında kullanılan malzemeler bunlara dayanıklı olmalıdır.

Sürekli güneş ışığına maruz kalan tabelaların renk canlılığı maksimum 5 yıldır. Güneş ışığına dayanıklı bir tabela imalatında da alüminyum içeriğe sahip malzemeler tercih edilmelidir. Paslanma ve kopmalarını önlemek için de malzeme olarak demir profil kullanmak yerine kalın alüminyum profil kullanılmalıdır. Işıklı tabela imalatında ise kesinlikle su giderleri ve balast gibi elektrik tesisat bölümleri mutlaka üst çerçeve ile kaplanmalıdır. Işıklı tabela imalatında kullanılan florasan malzemesi de sık değişmeye müsait olduğundan bu soruna daha da sorun katmaması için montajının geniş olduğu markalar tercih edilmelidir.

Tabelalar iç ve dış mekanlarda kullanılan tabelalar olmak üzere iki kategoriye ayrılmaktadır. Bu kategoriler de kendi aralarında dörde ayrılmaktadır. Bunlar:

Bilgilendirme Tabelaları: Bir tesisin ya da kurumun giriş bölümünde kullanılmaktadır.

Yönlendirme Tabelaları: Dış alanlarda yol ayrımlarında kurumların adresine yönlendirmek için kullanılmaktadır.

Uyarı Tabelaları:   Uyarı amacıyla üretilen tabelalardır.

Tanıtıcı Tabelalar: Özel mekanlarda ve ya kurum içerisinde bulunan ofisleri gösterebilmek amacıyla üretilmektedir.

İmalattan halka, imalattan örnekler için bize ulaşın. Tabela Arkası

Call Now Button