Neon Tabela

NEON TABELA

NEON NEDİR? NASIL ÇALIŞIR?

Neon kelime anlamı bükülmüş floresan anlamına gelir; özel üretilmiş ateşte ısıtılarak şekil alabilen, küçük cam borular kullanılarak tasarlanan bir reklam malzemesi türüdür. Günümüzde genelde yeni sistem Led tabelalar kullanılsa da halen istenilen ve tercih edilen bir tarzdır.

Neon Aydınlatma elektrikle beslenen, içleri seyreltilmiş neon gazı veya benzeri ile dolu, parlak bir biçimde aydınlatan camdan yapılmış tüp veya ampullerden oluşur.

Neon lambaları soğuk katot gaz yük boşaltması tipi lamba sınıfına girer. Bir neon tüpü, iki ucu metal elektrotlarla düşük basınçta mühürlenmiştir ve içi belirli gazlarla doludur. Birkaç bin volt civarındaki yüksek bir elektrik potansiyelin uygulanması, içerideki gazın iyonlaşmasına sebep olur. Daha sonrasında ise gaz, fluorescence yoluyla farklı renklerde ışıklar saçar.

Göztepe Mahallesi Bağdat Caddesi No: 171 Daire: 9 Kadıköy İstanbul adresinde Tabela örneklerini görebilirsiniz.

Neon camlarının içinden çıkan ışığın rengi içerideki gazın cinsiyle alakalıdır. Neon ışıklandırma, bahsedilen yolla canlı turuncu bir ışık yayan soy gaz neondan ismini alır.

Fakat diğer gazlar ve kimyasallar da farklı renklerde ışık almak amacıyla kullanılmaktadır. Örneğin, hidrojen kırmızı, helyum sarı, karbondioksit beyaz ve cıva mavi ışık verir. Neon tüpleri yazılar yazacak veya resimler oluşturacak biçimde bükülerek üretilirler.

Bu ürünü satın almak istiyorsanız, her zaman saygın bir üreticiden veya kaynaktan satın almalısınız. ‘En ucuz’ satıcısından satın almak yerine, üreticinin güvenilirliğini ve yeterliliğini araştırın.

Neon Tabela yapımında dikkat edilmesi gereken ve ince işçilik isteyen yapıda oldukları için bu alanda profesyonel olmuş kişiler tarafından yapılabilmektedir. Görseli kuvvetli ve cezbedicidir. Hemen hemen her renkte üretilebilir.

Neon tabelalar diğer reklam ve tanıtım ürünlerine göre daha göz alıcı bir yapıya sahiptir. Sahip oldukları özellikleri bakımından sıklıkla tercih edilir.

Genel olarak bar, restoran, eğlence merkezleri gibi yerler için oldukça uygundur. Dış cephedeki trafolar tehlikeye daha açık oldukları için yağmur gibi etkenlerden korumak maksadı ile izolasyona ihtiyaç duymaktadırlar.

Neon Özellikleri

Her renkten üretilebilir, hassas ve çok tasarrufludur. Harf dışında logo ve figür üretimi de yapılmaktadır. Gece geç saatlerde firmaların dikkat çekmesini ve görünmesini sağlar. İstenilen renklerde üretimi mümkündür. İç ve dış mekanlarda kullanılabilir.

Özellikleri bakımından birçok tabela çeşidine göre büyük avantajlar sağlar. Özellikle estetik ve görünüş bakımından neon tabela çok daha dikkat çekicidir.

Neon Camı Kırılırsa Tüm Harfler de Söner mi?

Neon içinde gaz geçen cam tüpler ile çalışır. Kırılan harfe bağlı olan cam tüp dışındaki harfler çalışmaya devam eder siz sadece kırılan cam boru harfi tekrar istemelisiniz.

Neon tabela reklamcılık alanının tabela çeşitleri arasında en çok tercih edilen ürünüdür. Renkleri ile gecelere ayrı bir hava katan neon tabela çeşitleri yıllardır vazgeçilmez tabela modeli arasına girmiştir.

Neon tabela yapımı ince bir işçilik ve ustalık gerektiren bir tabela çeşididir. İmalatı konusunda alanında uzman olan Tabela firmamız ile sizlerde kaliteli bir işçilik ile tanışmış olursunuz. Daha önceki yapmış olduğumuz neon tabela modellerimize göz atarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Neon tabelalar diğer reklam ve tanıtım ürünlerine göre daha göz alıcı bir yapıya sahiptir.  Sahip oldukları özellikleri bakımından sıklıkla tercih edilir. Özellikleri bakımından birçok tabela çeşidine göre büyük avantajlar sağlar. Neon Özellikle estetik ve görünüş bakımından neon tabela çok daha dikkat çekicidir.

Yaz sil tabelalar neon görünümlü ışıklı panolardan oluşur. İstenilen yazı yazılıp tekrar silinebilir özelliğinden dolayı günlük olarak değişen menü, etkinlik gibi durumlarda yaz sil tabela sıklıkla tercih edilir.

Neon tabela fiyatları hazır çeşitlerine, harf ve logo boyutu, kullanılacak alanın metrekaresi gibi birçok özelliğe bağlı olarak değişmektedir. Fiyat konusunda sizlerde detaylı bilgi almak isterseniz bizlerle iletişime geçerek fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

Neon ışıklı tabela çeşitleri, Neon Tabela Örnekleri, Neon Tabela Renkleri ve Neon Tabela Fiyatları için sayfamızı, ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Neon ışığını tercih edenler için üretmiş olduğumuz tabelalar ile Tabela Arkası hizmetinizdedir. İç mekân, dış mekân ürünleri ile en uygun çözümleri sizlere sunmaya devam ediyoruz. Kişiye özel en uygun neon tabela fiyat seçeneği ile hemen sipariş verebilirsiniz.  0532 276 72 81

Call Now Button