Özel Projeler

Özel Projeler

ÖZEL PROJELER

Hazırlanacak Özel Tasarım tabela tasarımda en iyi sonuçların elde edilebilmesi için ilk aşamada mutlaka deneyimli tabelacılarla çalışmak gerekir. Çünkü özel tabela işlemleri hassas çalışma ister. Tasarımda gereken özenin gösterilmediği durumlarda tabelanın kullanımı ile ilgili ciddi ve geri dönülmez sonuçlarla karşılaşılabilir. Deneyimli tasarımcılar üretici şirket ile mal sahibi firma arasında kuracağı doğru iletişimle tarafların fikir ve deneyimlerinin aynı paydada birleşmesini sağlar. Öze Projeler imalatları yönünden özenli ve temiz çalışma gerektirir

Göztepe Mahallesi Bağdat Caddesi No: 171 Daire: 9 Kadıköy İstanbul adresinde Tabela örneklerini görebilirsiniz.

ÖZEL PROJELER

Tabelanın nerede kullanılacağı, özel tasarım tabela için yapılacak görüşmelerde ilk ve en önemli detaydır. Çünkü tabelaların kullanım yerleri oldukça geniştir. Buna göre seçilecek tabelanın boyutu, kullanılması gereken materyaller gibi birçok farklı detayın üzerinde sorunsuzca durulur.

Eğer bu konulara ve detaylara gerekli önem verilmezse istenilen şıklıkta, modernlikte ve göz alıcılıkta bir tabelanın tasarlanması ve üretimi mümkün olmayacaktır. Özel tasarım tabelalara şirketler istedikleri her türlü bilgi ve grafiği yerleştirebilirler. Bu aşamada en önemli unsur ise detayların tasarımla uyumlu olmasıdır. Gözleri aşırı yoracak ve dikkatlerin dağılmasına sebep olacak tarzdaki tasarımlar yerine mümkün olduğu kadar sade ve etkileyici görünüme sahip şıklıkta tabela tasarımlarının yapılması gerekir. Özel projeler Tabela çeşitleri için her zaman yanınızdayız.

Kendinize ve Firmanıza Sormanız Gereken Önemli Sorular:

Bu noktada siz de kendi hedefinizi belirlemelisiniz.

Bir işletme olarak kimin dikkatini çekmek istiyorsunuz?

Hedef müşteri kitleniz kimlerden oluşuyor?

Tabeladaki yazı kimleri hedef alıyor? Çalışanlar mı? Müşteriler mi? Öğrenciler mi? Hastalar mı? Yatırımcılar mı?

İnsanları etkilemek?  Reklam yapmak? Satış yapmak? Uyarmak? Bilgilendirmek? Yönlendirmek? İlham vermek?

Tabelanız sokaktan geçen insanları mağazanıza geçmek için göz alıcı ve dikkat çekici mi olmalı?

Özel bir indirim ya da etkinlik haftası mı yaklaşıyor?

Profesyonel bir tasarımla daha büyük ve kurumsal müşterileri mi etkilemek istiyorsunuz?

“Acil çıkış” gibi devletin zorunlu tuttuğu tabelalar sizde de mevcut mu?

Yeni tabelanız sayesinde insanlar mağazanızı daha rahat bulabilecek mi?

Markanızın daha bilinir ve daha yaygın olmasını, şehrinizde önemli bir cazibe merkezi olmasını istiyor musunuz?

İnsanları durduk yere alışveriş yaptırmak mı istiyorsunuz?

İnsanları kazalarda korumak mı istiyorsunuz?

Ziyaretçiler için ekstra yönlendirici tabelalara ihtiyacınız var mı?

Tabelanız insanlara yeni bir şeyler öğretecek mi?

Eğer tabela ile ilgili hedeflerinizi yazarsanız, temel olarak şöyle bir tablo çıkmalıdır.

Hedef Müşteri Kitlesi: Mağazanın önünden geçen insanlar

Temel Amaç: Yoldan geçen insanların dikkatini çekip mağazaya girmelerini sağlamak

İkincil Amaç: Mağazamın daha profesyonel bir görünüşe sahip olmasını sağlamak ve bu şekilde rakip mağazalardan ayrı bir konumda olmak

Bu tür bir şema ile tabela tasarımı konusunda önünüz ve kafanız daha rahat olur, sürece daha kolay devam edersiniz.

Standart kurumsal kimlik çalışmaları dışında özel projelerinizde de projelendirme aşamasından başlayarak montaj aşamasına kadar hizmetler sunmaktayız.

Outdoor uygulamalarında, uygulama yapılacak yerler belirlenirken yaya veya araç trafiği verileri US Sign Concil tarafından üniversitelere yaptırılan araştırma verilerine göre değerlendirilir.

Fark edilme oranları; trafikten, göz ve baş hareketlerinden, sokak veya yol genişliğine kadar olan tüm faktörlere uygun olarak yapılan hesaplamalar ile bulunan yükseklik, boyut ve yer seçimiyle tasarlanarak, uygulaması yapılır.

Tabelanızın Mesajı Ne Olmalı?

Tabeladaki en önemli tasarım unsuru sözcüklerdir. Bu sözcüklerin nasıl bir karaktere sahip olduğu, sözcüklerin nasıl yerleştirildiği tasarımın başarılı olup olmadığını belirler. Başarısızlık da genelde yukarıdaki “amaç” kısmının ihmal edilmesinden kaynaklanır.

Temel amacınızla uyum sağlayan sözcükler seçtiğiniz zaman mesajınız daha net ve anlaşılır olur.

Bu konuda üç tavsiye sıralayabiliriz:

Sadece 3 Saniyeniz Var!

Caddeden geçen insanların mağazanızın tabelasını görmek için 3 saniyesi vardır. Bu nedenle aşırı karışık, çok yazı olan bir tabela bu kadar kısa bir sürede fark edilemez, seçilemez. Kalabalık bir tabelayı insanlar okumayı tercih etmez. Özel Projeler bunu ortadan kaldırır.

Az Çoktur!

Başarılı bir tabela, mesajınızı doğru ve etkili bir biçimde ileten tabeladır. Bu nedenle daha az sözcük kullanmaya gayret edin. 7 veya daha az sözcük idealdir. Onu da yazayım, bunu da yazayım diyerek tabelayı kalabalık ve karmaşık bir hale getirebilirsiniz. Yani kaş yapayım derken göz çıkarabilirsiniz.

Mesajınız Net Olmalı!

İnsanlar tabeladan mağazanızın ne üzerine olduğunu anlayabilmeli. Aksi halde potansiyel müşteriler dükkanın önünden geçip gider. Halbuki dükkanın zücaciye mi yoksa kırtasiye mi olduğunu bilmiş olsalar, belki de mağazaya girip bir şeyler satın alacaklardı! Bu nedenle mağazanızın tabelasına mağaza isminin yanı sıra, mağazanın ne üzerine olduğunu belirten bir ifade de eklemeniz çok iyi olur.

​​​​​​​Ne Tür Bir Tasarım Yapmalısınız?

Mağaza tabelası, müşterilerle ve sokaktan geçen insanlarla “konuşmanıza” olanak sağlar. Sizin sesinizi, tarzınızı temsil eder. Bu bakımdan sizi temsil edeceğine inandığınız bir tasarıma sahip olmanız gerekir.

TABELA ARKASI; markaların iletişim sürecini yeni ve alternatif projeler ile markaya özel çalışmalarla zenginleştirmeyi hedeflemektedir.

“Akılda kalma”, “Hatırlanma” ve “Farklılık Yaratma” gibi marka yaratım ve geliştirme süreçlerine Tabela Arkası sunduğu alternatif reklam alanları ve projelerle büyük katkı sağlamaktadır.

Reklam verenler için Tabela Arkası’ nın üstlendiği çok sayıda özel projeler ve uygulama bulunmaktadır.

WhatsApp hattımızdan(+90 (532) 276 72 81 Özel Projeler için önerilerinizi bize iletebilir, her türlü sorularınızı sorabilirsiniz.

Call Now Button